Az 1989-ben megjelent Nintendo Gameboy nekem kimaradt az életemből, mert akkor épp elérhetetlenül drága volt ahhoz, hogy ilyennel lepjenek meg a szüleim. Szerencsére ma már újraalkotható ez a régi gép, és a méretébe már a színes kijelző és a kicsit komolyabb konzolok emulációja is belefér. Nekem a Retroflag GPi Case újragondolása tetszett meg leginkább, amellyel egy RPi Zero lap köré építhetünk egy kis mobil konzolt.
„Retroflag GPi Case” bővebbenPimoroni Picade
Régóta terveztem, hogy az egykori játéktermezések emlékére összerakok egy RPi alapú arcade emulátort. Az időhiány persze nagy úr, így eddig nem jött össze annyi szabadidő, amennyi egy saját, korrekt arcade emulátor tervezéséhez és fúrás-faragásához kellene. Emiatt a lányommal a pár óra alatt megépíthető Pimoroni Picade gépet szereltünk össze kitből.
Commodore 128
A C64, Spectrum, TVC és társainak korszakában meglehetősen kevés C128 jutott el Magyarországra. Nem is számítottam rá, hogy valaha is hozzám kerül egy Commodore 128. Én nem kerestem ilyen gépet az online piactereken, hiszen teljesen esélytelennek láttam egy hiánytalan, műkődő vagy legalábbis javítható C128 példányt találni. Talán a sors másképp akarta, mert egy szépen megóvott, működő példány a saját dobozában költözött hozzám.
Retró gép lista
A napokban gondolkoztam el azon, hogy vajon mennyi régi gép pihen a mellettem lévő polcon. Összeszámoltam. Sajnos, még nem mind működőképes, de mindegyiknek eljön majd az ideje.
Nemzetközi Amiga Nap 2015.
Ma, 2015. május 31-én van a 2. Nemzetközi Amiga Nap. A tavalyi Amiga napon találtam ki, hogy a 2015. évi ünnepnap apropóján egy bejegyzést a saját Amigám billentyűzetén pötyögök be. Az Amiga 1200 és az egyéb szükséges hardverek adottak voltak ma, de az ünnepi bejegyzés sajnos mégsem jött össze.
Néhány TED alapú Commodore
A napokban érkezett hozzám még néhány TED alapú, 8 bites Commodore. Két C16 és egy Plus4 gépből áll a csomag, hiányosak, piszkosak, egyelőre nem működnek. Természetesen a szakbarbárok kezeinek nyomait is viseli mind. A patkolt biztosítók, a „takonnyal” ragasztott sérülések, a kiszakadt menetek, a szétnyalt csavarok első ránézésre is szemet szúrnak. Nem is érnek sokat, legalábbis forintokban kifejezve.
Egy csomag floppy
Néhány éve még minden számítástechnikai boltban kapható volt floppy lemez. Mára nem csak a meghajtók, de a lemezek is keresett ritkasággá váltak. Egy csomaghoz ennek ellenére reális áron sikerült ma hozzájutnom, mindösszesen 500 Ft-ba került.
Egy maréknyi lyukkártya
Ma kiürítettük a lomtárolónkat. Sajnos, nem került elő újabb retrógép a lomkupacok alól, pedig egy Spectrum 128k igazán előbukkanhatna már valahonnan. Néhány régi 5,25-ös floppy lemez mellett csak egy maréknyi szűz, színes lyukkártya akadt a kezeim közé.
ZX Spectrum billentyűzet fólia
Ma megérkezett az a két billentyűzet fólia, amely a két ZX Spectrum 48k gép billentyűzetének felújításához szükséges. Talán csak mázlim volt, de a postásunk szerencsére nem félbehajtva tuszkolta be a postaládánkba.
Enterprise ZX Spectrum emulátor
A napokban egy Videoton gyárból kikerült, eredeti Spectrum Emulátor kártya akadt a kezeim közé. A kártya lehetővé teszi az Enterprise 128 gépen is a ZX Spectrum programok futtatását. Az EP128 az olcsósított kivitele ellenére is az egyik legkedvesebb gépem, emiatt az áron alul meghirdetett kártyára azonnal lecsaptam. Az eladó nem is igazán tudta mi ez, vélhetően a Videoton címke miatt hirdette meg „fogalmam-sincs-mire-jó” TVC alkatrészként.