A Civiviv Brazen késről nem olvastam teszteket, nem láttam videóban, lényegében szinte véletlenül találtam rá nemrég, amikor épp damaszk pengés késeket nézegettem az egyik kedvenc lelőhelyemen. Első ránézésre jött a kell érzés, így csak utólag tudtam meg, hogy a Civivi gyártó egyik legújabb modelljébe futottam bele, amely ma még a gyártó oldalán is csak „Coming soon” címkével szerepel.
„Civivi Brazen zsebkés” bővebbenMora Bushcraft kés
A Morakniv a megfizethető, de mégis nagyon-nagyon jól használható késeivel magasra teszi a lécet. A Garberg és Eldris modellek egyszerűen fantasztikusak, nálam ezeknek tudható be, hogy komolyan ki akartam próbálni még 1-2 modelljüket. Leginkább a Kansbol és a Bushcraft kések lépték át az ingerküszöbömet. Most a Bushcraft késről írok néhány sort, amely jelenleg az egyetlen Mora késem, amelyet nem tudtam megkedvelni.
„Mora Bushcraft kés” bővebbenMKM Isonzo zsebkés
Ha megbízható autókról volna szó, akkor biztosan nem az olasz ipar remekei jutnának elsőként eszembe. A jó zsebkésekről viszont már igencsak hamar eszembe jutnak a déliek. A bejegyzésem címében említett MKM Isonzo is egy Olaszországban gyártott, meglehetősen extravagáns, de furcsaságában is szerethető és emellett megdöbbentően jól használható apró zsebkés.
„MKM Isonzo zsebkés” bővebbenMora Eldris LightDuty kés
A Mora Eldris késnek 2020 nyarán jelent meg az egyszerűsített változata, a LightDuty széria. A kés méretében és anyagában nem hozott változást, azonban a penge kialakítása miatt mégis jelentősen eltér az eredeti Eldristől. Mivel az eredeti Eldris nagy kedvenc nálam, az újabb modellt is ki kellett próbálnom. Erről szól ez a bejegyzésem.
„Mora Eldris LightDuty kés” bővebbenSpyderco Salt 2 LC200N zsebkés
A Spyderco 2021-es kiadású Reveal 7 katalógusában kevés igazán érdekes kés jelent meg, de mégis akadt egy modell, ami komolyan felkeltette az érdeklődésemet. A Salt sorozatban megjelent ugyanis a kuka-zöld Salt 2, amely Magyarországon is legális pengehossz mellett kínál felső kategóriás tulajdonságokkal bíró, LC200N rozsdamentes acélt.
„Spyderco Salt 2 LC200N zsebkés” bővebbenBenchmade Mini Bugout CF zsebkés
A Bechmade Bugout késnek az utóbbi évben bérelt helye van a késes toplisták élén, de a pengehossza miatt Magyarországon sajnos nem hordható közterületen. A Mini Bugout viszont itthon is legális, és a 45 grammos könnyűségével messze kiemelkedik a zsebkések mezőnyéből. A Mini Griptilian nem lett a kedvencem, így a Mini Bugout leginkább egy újabb kísérlet volt, hogy a Benchmade a legális méretű kések között igazolhassa számomra, hogy nem alaptalan a jó hírneve.
„Benchmade Mini Bugout CF zsebkés” bővebbenSpyderco Tenacious Lightweight zsebkés
Érdekes módon a fenti kés nem a Spyderco márka, vagy prémium penge miatt került a látókörömbe. Egyszerűen egy félig fogazott kést akartam, mert nosztalgikus érzelmek ébredtek bennem, amikor rájöttem, hogy sehol sem találom a félig fogazott pengés CRKT késemet. Sok évig szolgált, az utolsó munkahelyemről kilépéskor még a kilépős dobozomban volt, de mára fogalmam sincs, hogy hová lett. Nem kellett prémium anyag, nem kellett márka, csak kellett valami, ami hasonlít a jó öreg pizzaszeletelőmhöz. A fekete bevonatos, félig fogazott Spyderco Tenacious LW pedig pont ekkor került elém.
„Spyderco Tenacious Lightweight zsebkés” bővebbenReal Steel G5 Metamorph Compact zsebkés
A nemrég beszerzett Real Steel G5 Metamorph Compact zsebkés picit kilóg a főként munkakésektől tobzódó gyűjteményemből. Ez egy elegáns, apró, szép, minőségi gentleman folder, amelynek nem a használhatósága, hanem az egyszerűsége és a játékossága fogott meg. Az viszont nagyon.
„Real Steel G5 Metamorph Compact zsebkés” bővebbenCold Steel Kobun kés
Nem merem már leírni, hogy nem gyűjtök fixpengés késeket, mert bár ez az igazság, de ehhez képes néhánnyal mégis gazdagodott a gyűjteményem. A legutolsó szerzeményem a Cold Steel Kobun, amely a fixek között is a furcsaságok netovábbja. Ehhez képest persze egyáltalán nem rossz, sőt.
További információkKizer Sliver zsebkés
2019. vége felé elég komoly engedmény volt a Kizer shop szinte minden termékére, így akkor le is csaptam a CPM S35VN pengés Sliverre. Alig több, mint másfél év alatt el is jutottam oda, hogy megszülessen róla ez a rövid bejegyzés. Sok késről és lámpáról nem születik végül egy sor sem, de a Sliver kést eléggé megkedveltem, így csak idő kérdése volt egy rövid iromány róla.
„Kizer Sliver zsebkés” bővebben